Repjegykeresés Okosan

Az örök kérdés: „de hogyan találtok mindig ilyen olcsón repjegyeket?”

A válasz egyszerű: az utazás lett az életünk és a repülőjegy keresés a hobbink! Viszont azt tudni kell, hogy ez sok időt vesz igénybe, és megtalálni a legjobb összeköttetést a lehető legjobb áron újra és újra kihívás. Összegyűjtöttük a szerintünk leghasznosabb tippeket a repjegy kereséshez.

I. Keress párhuzamosan több oldalon is!

  A repülőjegy kereső oldalak világa elég sokszínű. Első ránézésre mindegyik ugyanazt tudja, de valójában mindegyik kicsit mást tud, ezért érdemes mindig legalább a három kedvenc oldalt bevetni. Sőt az árak is sokszor eltérnek, attól függően, hogy a portál angol, német vagy épp francia oldalát használjuk – például simán lehet ár béli eltérés a momondo.co.uk és a momondo.de között. Más árakat találsz skyscanneren, mint a kiwi.com oldalon. Mi sokszor jártunk úgy, hogy az egyik keresőoldal szuper lehetőségeket dobott ki, a másik pedig nem ismerte az útvonalat (pl. annak idején a kiwi.com ismerte a VivaColombia kolumbiai légitársaság útvonalait, a skyscanner viszont nem – nagyon nagy spórolást jelentett).
Ami fontos még: van, hogy a légitársaság árát dobja ki legolcsóbbnak a kereső oldal, de van, hogy az egyik repülőjegy közvető cég árait. Mi mindig utánaolvasunk a közvetítő cég értékeléseinek, mielőtt megvesszük tőlük a jegyet, illetve mindig fontos elolvasni a feltételeket és nem bedőlni a különböző értékesítési trükköknek. Fontos, hogy sokszor extra díjakat számítanak fel a hitelkártyás fizetésnél, illetve egyéb szolgáltatásokért (pld. jegy módosítása), ezért mi igyekszünk leginkább a légitársaság oldalán megvenni a jegyet, ha nem nagy az ár béli különbség (a légitársaság oldalán sosincs extra hitelkártya díj, így ezt érdemes figyelembe venni). Ha mégis közvetítő oldalon keresztül vesszük, akkor megbízható céget választunk és pontosan utánaolvasunk minden feltételnek. Egyébként is a repjegy kereső oldalakon túl mindig érdemes a legfontosabb légitársaságok oldalain is megnézni, hogy éppen milyen árak vannak, és élni az aktuális akciókkal.

Mi ezeket a repülőjegy keresőmotorokat szeretjük a legjobban:

  • Skyscanner
  • Kiwi
  • Kayak
  • Google Flights
  • Momondo

II. Nézd az egész mátrixot!

 Mi mindig igyekszünk körültekintően lecsapni az akciós jegyre. Érdemes megnézni, hogy adott esetben milyen árakon tudunk a távoli kontinensen továbbutazni vagy egy körutazást megvalósítani. Például ha Kuala Lumpur jegyünk van, nagy valószínűséggel szuper árakon jutunk el az AirAsia vagy más ázsiai légitársaságok járataival mindenfelé, de ha van egy nagyon olcsó repülőjegyünk Buenos Airesbe, akkor lehet, hogy még egyszer ugyanannyit ki kell fizetni egy regionális repjegyért, mint amennyiért kijutottunk Dél-Amerikába.

Szintén érdemes erre odafigyelni, ha vettünk egy jegyet egy másik európai országból induló járatra – ahová még el kell jutni és onnan majd haza –, hogy ez milyen időpontban és milyen áron valósítható meg, mert könnyen lehet, hogy jobban megéri mégis egy közvetlen vagy egyszeri átszállásos járatot választani Budapestről, mert végül úgy jön ki olcsóbban.

Ezen kívül nem árt nagyjából felmérni a szállásárakat és a vízummal kapcsolatos dolgokat is, mielőtt befoglalunk egy szuper akciós repjegyet! És persze ha az EU-n kívülre utazol, mindig legyen érvényes az útleveled a beutazás napjától min. 6 hónapig, ill. legyen elegendő szabad oldalad esetleges pecsétekhez, vízumokhoz.

III. Foglalj minél előbb!

  A last-minute akciók már nem igazán léteznek, és ha időben foglalsz, akkor jársz a legjobban. Európán belül legtöbb esetben 2-4 hónappal az utazás előtt vegyük meg a repülőjegyeinket, a távoli utazásoknál inkább 3-6 hónappal korábban. Ez azt jelenti, hogy ha kinéztünk egy-két lehetséges új desztinációt és van elképzelésünk, mikor mennénk, akkor ebben az intervallumban kezdjünk el naponta ránézni a jegyekre. Azt is tudni kell, hogy túl korán foglalni sem érdemes, mert olyankor még nincsenek akciók a légitársaságoknál. Érdemes a Budapestről induló legfontosabb légitársaságok hírleveleire feliratkozni, mert így mindig megtudjuk, mikor van akció és egy idő után rá lehet érezni, mikor szoktak akciózni és mennyi idővel előre.

IV. Flexibilitás!

  Mi általában a desztinációt ugyanúgy nyitva hagyjuk, mint a konkrét indulási és érkezési napot. Például ha kitaláljuk, hogy idén télen el szeretnénk menni egy újabb távoli 2-4 hetes utazásra, akkor lesz 3-4 desztináció a világ különböző kontinensein, ahova vágyunk és ami repjegy árban bejön, az nyer. Mindig hagyunk néhány napot, hogy játszhassunk az idővel és ne kössük magunkat egy konkrét időponthoz. Több repjegy kereső oldal kínál olyan opciót, hogy több kiindulási és érkezési repülőteret adhatunk meg, illetve, indulási dátumnak több hetes vagy hónapos intervallumot is megadhatunk, vagy a visszaút dátuma helyett egy kinttartózkodási időintervallumot. Persze naponta változnak az árak, mindig jöhetnek új akciók, így érdemes naponta vagy legalább hetente többször keresgélni. Ha viszont megvan a jó ár, akkor arra le kell csapni, mert lehet, hogy 1-2 órával később ez az ár már nem él.

Ami szintén sokat tud dobni az áron, ha nem feltétlenül Budapestről nézzük a hosszú járatot, mert nagyon sokszor olcsóbb Milanóból, Madridból vagy éppen Amsterdamból és persze Bécsből is. Bécsbe kimenni Railjettel nem nagy dolog és ha időben foglaljuk le, akkor még olcsó is, de ugyanez vonatkozik a többi városra, hiszen nagyon alacsony összegért tálalhatunk becsatlakozó járatot Európa számtalan városába (fontos: mielőtt megvesszük a hosszú járatot valamelyik másik európai városból, nézzük meg a becsatlakozó, illetve haza járatot is, mert ha meg kell aludni stb., akkor a végén lehet, hogy már nem éri meg, és természetesen mindig elég időt kell hagyni az átszállásra, hiszen különböző légitársaságokról van szó, és egy estleges járatkésés miatt a gép lekésése saját zsebre megy sajnos…)

V. Lehet, hogy a szomszéd reptere zöldebb!

  Persze ezt könnyű mondani, és mi abszolút ismerjük ezt a problémát régről, amikor 21 nap szabadságból kellet gazdálkodni. Igen, a főszezon sok szempontból nehezített pálya, de mi sokszor utaztunk húsvétkor, karácsonykor és nyáron is, mégis sikerült jó akciókat találni, mert időben foglaltunk. Mindig érdemes már néhány nappal az ünnep előtt elutazni, illetve megérkezni, de a keresőmotorok ebben is nagy segítséget nyújtanak.

VI. Egyirányú keresés

  Egyértelmű, hogy ez csak a fapados légitársaságoknál éri meg, mert a hagyományos légitársaságoknál ez majdnem mindig drágábbra jön ki, persze van kivétel. Így Európán belüli utaknál mindig megéri egyirányúan is keresni, hiszen pld. lehet, hogy az odautat az egyik a visszautat egy másik légitársaság kínálja olcsóbban vagy akár jobb időpontban.
Sőt megéri akár körutakban gondolkodni: pld. elrepülünk Nizzába, haza pedig Barcelonából, csak hogy egy példát mondjunk. De távoli utazásoknál is érdemes az egyirányú keresést figyelembe venni, ha olyan disztinkcióban gondolkodunk, amely valamelyik európai városból már fapados légitársasággal is elérhető (USA, Karib térség, Délkelet-Ázsia) hiszen lehet, hogy így lényegesen olcsóbb jegyekhez jutunk, mert ez oda-vissza már meghaladja a legtöbb flight-search-engine képességét. Persze gondoljunk az egyirányú jegy opcióra akkor is, ha épp Ázsián vagy Afrikán belül belföldi vagy regionális járatokat keresünk.

VII. Pontgyűjtés, tagságok és hitelkártyák

  Ez is egy fontos téma. Ebből a pontgyűjtés a hagyományos légitársaságoknál a legnehezebb, mert letöbbször nem ugyanazokat a légitársaságokat használja az ember, viszont tapasztalatból azt tudjuk mondani, hogy a Budapestről induló legfontosabb légitársaságoknál érdemes regisztrálni a pontgyűjtő programban, hátha egyszer összejön annyi pont és nincs mit veszíteni. Ami nekünk mindenképpen bevált, az a Wizzair klubtagság, mert ezt nagyon hamar ki lehet használni, sőt lehet pontot gyűjteni autó- és szállásfoglalásokkal (indítsd hotel vagy bérautó foglásodat a wizzair weboldaláról és foglalásod végén add meg wizz acount számodat). Nagyszerű lehetőség szerintünk a wizz-hitelkártya is, mert ha okosan használod, tényleg sok pontot lehet gyűjteni. Nekünk ez nagyon bejött!

Röviden összefoglalva:

  • Szánj rá sok időt
  • Használj több flight-search-engine-t
  • Légy körültekintő
  • Foglalj időben
  • Légy flexibilis
  • Checkold a környékbeli nagy repülőtereket is
  • Próbálj egy irányba is keresni

Ha megtehetjük, akkor sokszor érdemes néhány tízezer forinttal többet fizetni és kevesebbet átszállni, mert így sokkal kipihentebben érkezünk meg, de persze mi is repültünk már 3 átszállással, mert egyszerűen ár-érték arányban ezt találtuk a legjobb megoldásnak, és a 3 hetes utazásoknál egy-két plusz átszállás nem nagy áldozat. Mi a legjobban az éjszakai járatokat szeretjük, mert így a hosszú utakon jókat lehet aludni és kipihenten megérkezni.

oszd meg a posztot

Oszd meg a posztot

További hasznos tippek

Repjegykeresés Okosan

Az örök kérdés: „de hogyan találtok mindig ilyen olcsón repjegyeket?” A válasz egyszerű: az utazás lett az életünk és a repülőjegy keresés a hobbink! Viszont

Read More »

Dél-Marokkó – Afrika kapuja

Ha feltöltődnél egy kis napsütéssel a téli hónapokban, az egyik legközelebbi és legolcsóbb választás Dél-Marokkó: a sivatagi tájak, az Atlasz hegység drámai látványa, a vad

Read More »

8 kedvenc strandunk a világ körül

A jelenlegi 8 kedvenc strandunk a világ körül Sokféle utazó létezik, rengeteg felé szerteágazó érdeklődéssel. Nehéz kiismerni, hogy kinek mi jelenti a természet igazi szépségét

Read More »

ez a mobilosajánlo

További hasznos tippek

© 2018 – Mester Dalma és Elvin Róbert. Minden jog fenntartva.